Що таке хронічний холецистит

З болем у правому підребер’ї стикається безліч людей, які переступили 30-річний рубіж. При цьому подібна симптоматика частіше виникає після застіль, на яких подається смажена, жирна їжа, що вживається алкоголь. Відчуваючи таке нездужання, можна запідозрити холецистит. Однак найчастіше патологія діагностується випадково, під час обстеження. Помічено, що найчастіше спостерігаються симптоми холециститу у жінок. Цьому сприяє безліч факторів.

Що таке хронічний холецистит

Характеристика захворювання

Що ж являє собою це захворювання? Це запальний процес, що протікає в жовчному міхурі. Даний орган локалізується в правому підребер’ї. Саме тому, коли у представниць прекрасної статі виникає біль в даному районі, можна запідозрити, що це симптоми холециститу у жінок.

Жовчний міхур акумулює жовч, що виробляється печінкою. Такий секрет по спеціальним протоках виводиться в дванадцятипалу кишку і бере участь у перетравлюванні їжі. Якщо сфінктери і парасимпатична нервова система функціонує нормально, то жовч рухається тільки в одному напрямку.


Але якщо в результаті певних порушень виникає асинхронна робота сфінктерів, то секрет не виходить в повному обсязі з міхура, провокуючи в ньому біль і тиск. При цьому нерідко спостерігається закидання вмісту кишки назад в протоки. Часто саме в ній міститься інфекція, яка безперешкодно проникає в жовчний, призводячи до її запалення.

Механізм розвитку патології зрозумілий. Тепер розглянемо, чому виникають симптоми холециститу у жінок, ніж джерела розвитку патології?

Причини недуги

Отже, основний фактор розвитку захворювання – це проникнення інфекції в міхур.

Найчастіше такий стан викликано наступними причинами:

 1. Різноманітні запалення в районі ШКТ. Це можуть бути патології, що протікають в гострій, хронічній стадії. Як правило, до холециститу здатні привести ентероколіт, панкреатит, дисбактеріоз, апендицит.
 2. Недуги статевої системи запального характеру. Нерідко симптоми холециститу у жінок провокує таке захворювання, як аднексит.
 3. Ураження печінки вірусами.
 4. Паразитарна інвазія в районі жовчовивідних шляхів. В основі недуги може лежати лямбліоз, аскаридоз.

Що таке хронічний холецистит

Велику роль у розвитку патології відіграють додаткові фактори:

 1. Дискінезія жовчовивідних проток. При цьому недугу спостерігається застій жовчі, порушується її відтік.

 2. Рефлюкс панкреатичний. Це патологія, при якій вміст кишки знову закидається в протоки. У результаті стінки міхура під дією ферментів панкреатичного соку пошкоджуються.
 3. Вроджені аномалії. Мова йде про індивідуальному будові міхура. До патології можуть призвести різні перегородки, перегини даного органу.
 4. Порушене кровопостачання міхура. Таку клініку здатні спровокувати недуги: гіпертонія, цукровий діабет, атеросклероз. Перебіг цих захворювань характеризується звуженням просвіту судин.
 5. Дисхолия. Недуга, при якому порушується склад жовчі і відбувається пошкодження стінок міхура. Неприємну клініку найчастіше викликає неправильне харчування (надмірна пристрасть до жирів або одноманітний раціон).
 6. Алергія, імунологічні реакції.
 7. Порушення ендокринного характеру. Нерідко виникають симптоми холециститу у жінки, яка приймає оральні контрацептиви. Крім того, причинами хвороби можуть стати порушення менструального циклу, надмірна вага і вагітність.
 8. Спадковий фактор.

Різновиди хвороби

Патологія в залежності від протікання може бути:

 1. Гострою. Недуга розвивається протягом декількох днів або годин. Для нього характерні яскраво виражені симптоми. Така патологія у разі своєчасного звернення за медичною допомогою протікає цілком сприятливо.
 2. Хронічною. Якщо гострій формі захворювання не надали належної уваги або недуга неправильно лікували, то у пацієнта розвивається саме ця стадія. Хвороба може протікати безсимптомно. Розвивається вона, як правило, поступово. Особливої уваги заслуговує хронічний холецистит (симптоми і лікування). Дієта в боротьбі з патологією грає одну з найважливіших ролей.

Хронічний холецистит підрозділяється:

 • на уповільнений (латентний);
 • рецидивуючий;
 • гнійно-виразковий.

За наявності конкрементів виділяють 2 форми:

 • безкам’яного (без холелітіазу);
 • калькульозний.

Для хронічного недуги характерні стадії:

 • ремісії;
 • загострення.

Отже, розглянемо особливості такої патології як хронічний холецистит. Симптоми і лікування, дієта і профілактика недуги представлені нижче.

Клінічні прояви хвороби

Дуже яскраво проявляється гострий напад холециститу. Симптоми, характерні для такої форми:

 • різка біль, значно посилюється після вживання їжі;
 • блювання;
 • може виникнути діарея;
 • металевий або гіркий присмак в роті;
 • гіпертермія.

Що таке хронічний холецистит

Однак при гострій формі захворювання виявляється тільки запалення слизової міхура. Дещо інша картина спостерігається, якщо у пацієнта діагностується хронічний холецистит. Симптоми захворювання при даній формі менш виражені. Однак на стінках жовчного виявляють атрофічні та склеротичні зміни. Змінюються також хімічні і фізичні показники жовчі.

Спостерігаються наступні симптоми холециститу у жінок (фото демонструють настільки неприємне стан):

 • наявність постійних болів в районі правого підребер’я;
 • дискомфорт значно посилюється після вживання жирної їжі;
 • гіркота і сухість у ротовій порожнині в ранкові години;
 • періодичне виникнення нудоти;
 • здуття живота;
 • рідкий рідкий стілець.

Больовий синдром при хронічній патології не так яскраво виражений, як при гострій формі. Найчастіше його характеризують як дискомфорт, носить ниючий, тупий характер. У деяких хворих спостерігається постійна, виснажлива біль. Інші пацієнти стикаються з гострими проявами недуги, що виникають, як правило, після рясного вживання неправильної їжі. У цьому випадку може навіть з’явитися жовчна коліка.

Симптоми загострення недуги

При хронічному перебігу патології у пацієнта періодично виникає напад холециститу. Симптоми у цій стадії дуже нагадують гостру форму недуги. Для цього стану характерні загальні ознаки і місцеві прояви, які сигналізують про запалення міхура.

На загострення хронічного холециститу симптоми вказують наступні:

 • яскраво виражене загальне нездужання;
 • гіпертермія;
 • часті запори;
 • головний біль;
 • може виникнути свербіж шкіри.

Поряд з такою клінікою з’являються місцеві ознаки. Вони також характеризують загострення хронічного холециститу.

Симптоми спостерігаються такі:


 1. Біль. Вона може носити помірний характер або досить різкий. Локалізується дискомфорт у верхньому відділі живота, як правило, в правому підребер’ї.
 2. Неприємний смак у роті. Пацієнт може відчувати гіркоту або скаржитися на присмак металу. У нього з’являється відрижка повітрям, виникає нудота. Людину мучить метеоризм. Нерідко спостерігається порушений процес дефекації, як правило, чергуються пронос, запор.
 3. Відчуття тяжкості в районі правого підребер’я.
 4. Виникнення безсоння, надмірної дратівливості.

Інтенсивність больового синдрому залежить від наявності каменів у міхурі. При калькульозному холециститі дискомфорт відрізняється різким інтенсивним характером. Для бескаменной патології характерна ниючий, тупий біль, надмірно втомлюються хворого. Дискомфорт здатний проявляється не тільки в правому підребер’ї. Дуже часто він віддає в праву руку, лопатку.

Хронічна патологія протікає приступообразно. Під час загострення симптоматика яскраво виражена. Після нападу всі ознаки недуги затихають. Настає стадія ремісії. В цей час хворий вважає, що вилікувався від хвороби та неприємні симптоми більше не повернуться. Однак необдумане порушення дієти, надмірне навантаження, переохолодження, вживання алкоголю можуть знову привести до виникнення нападу.

Ускладнення недуги

Не слід ігнорувати ознаки холециститу. Симптоми, що доставляють пацієнтові дискомфорт, — це сигнал організму про необхідність адекватного лікування.

Тривала бездіяльність здатне призвести до розвитку досить неприємних ускладнень:


 • холангиту;
 • утворення фістули на шлунок, печінковий вигин, дванадцятипалу кишку;
 • реактивного гепатиту;
 • «відключення» міхура (жовчний вже не виконує свої функції в достатньому обсязі);
 • перихоледохеальному лимфадениту (в жовчних протоках розвивається запалення);
 • емпіємі міхура (гнійне запалення);
 • непрохідності кишечнику;
 • гангрени жовчного з появою перитоніту;
 • перфорації (розриву міхура).

Діагностика хвороби

Дуже важливо, якщо спостерігаються симптоми хронічного холециститу у жінок, звернутися до лікаря.

Що таке хронічний холецистит

Для постановки діагнозу проводяться наступні заходи:

 • збір анамнезу;
 • огляд пацієнта;
 • лабораторні обстеження;
 • інструментальні дослідження.

Спочатку лікар докладно розпитає про те, з якими проявами стикається хворий, як давно вони виникли, в результаті чого з’являються. Доктор вивчить наявність захворювань пацієнта, таких як цукровий діабет, патології ШКТ, гепатити. Він уточнить, чи були подібні патології у кого-небудь із родичів.

Під час огляду увага приділяється симптоматиці, що свідчить про наявність хвороби:

 1. Ознака м’язової захисту. У хворого напружується черевний прес, щоб захистити хворий живіт.
 2. Під час пальпації у правому підребер’ї посилюється біль.
 3. Простукування правої реберної дуги супроводжується дискомфортом.

Хворому призначають лабораторні методи:

 1. Аналіз крові.
 2. Дослідження на присутність в організмі вірусів гепатиту.
 3. Біохімія крові. Даний аналіз інформативний тільки після перенесеного нападу коліки.
 4. Дослідження жирового ліпідного обміну.
 5. Копрограма.

Для виявлення холециститу рекомендуються такі інструментальні заходи:

 1. УЗД очеревини.
 2. Езофагогастродуоденоскопія. Аналіз дозволяє вивчити стан стравоходу, дванадцятипалої кишки, шлунка. Під час дослідження береться біопсія.
 3. Оглядова рентгенографія очеревини. Дозволяє виявити наявність каменів у міхурі, але тільки тих, які містять кальцій.
 4. КТ. Аналіз дозволяє більш детально оцінити стан внутрішніх органів. За допомогою даного дослідження виявляють труднодиагностируемые пухлини, здавлюють жовчні протоки.
 5. Холецистоангиография. Це рентгенівська діагностика, при якій під контролем УЗД-апарату виробляється кілька знімків. Такий аналіз відбувається із застосуванням рентгеноконтрастного речовини, що заповнює протоки.
 6. Ретроградна холангіопанкреатографія. За допомогою спеціального приладу – дуоденофиброскопа, який вводять пацієнтові через рот у дванадцятипалу кишку, лікар запускає в жовчні шляхи рентгеноконтрастна речовина. Це дозволяє виявити камені або звуження протоки. При виявленні такої перешкоди лікар проводить ендоскопічну операцію, знімає перешкоду.
 7. МРТ. Дослідження, що визначає невидимі для рентгену і УЗД зміни стінок міхура та прилеглих органів.
 8. Гепатобіліарна сцинтиграфія. Обстеження жовчовивідних шляхів і печінки, що характеризує функціонування органів і рухову активність проток.

Лікування недуги в стадії загострення

Методи терапії повністю залежать від того, які проявляються симптоми холециститу у жінок. Лікування хронічної патології в стадії ремісії значно відрізняється від боротьби з недугою під час загострення.

Що таке хронічний холецистит

Якщо у пацієнта спостерігається напад, то терапія спрямована на усунення симптоматики і купірування патогенетичних реакцій недуги. В стадії ремісії лікування передбачає профілактику рецидивів.

Медикаментозна терапія хронічного холециститу під час загострення базується на наступних фармацевтичних препаратах:

 1. Антибіотики: «Еритроміцин», «Доксициклін», «Ципрофлоксацин», «Бісептол», «Фурозолидон», «Метранідазол», «Оксацилін».
 2. Спазмолітики: «Папаверин», «Питофенон», «Дротаверин», «Платифілін».
 3. Жовчогінні препарати: «Сорбіт», «Никодин», «Алохол», «Циквалон».
 4. НПЗП: «Баралгін», «Спазган».
 5. Пропульсанты (ліки, що стимулюють перистальтику), наприклад «Домперидон».
 6. Протиблювотні засоби: «Церукал», «Дипразин».
 7. Поліферментні медикаменти: «Фестал», «Панкреатин».
 8. Седативні ліки: настоянка валеріани, пустирника.

Великою популярністю в боротьбі з хронічним холециститом користується такий захід, як беззондовый тюбаж. Його суть полягає в промиванні проток з подальшим стимулюванням процесу жовчовиділення.

Терапія холециститу

Під час ремісії лікування полягає:


 • з дієтотерапії;
 • вживання жовчогінних медикаментів: «Холензим», «Лиобил», «Алохол», «Фламін», «Холосас», «Холагол», «Олиметин», «Розанол»;
 • физиолечения (ефективні процедури: бальнеотерапія, індуктотермія, електрофорез з Новокаїном»).

Крім того, пацієнту обов’язково рекомендується, якщо спостерігаються такої патології як хронічний холецистит, симптоми, дієта.

Що таке хронічний холецистит

При виявлення калькульозний патології хворому призначається планова холецистектомія. Це хірургічна операція, в ході якої видаляється міхур.

Дієтичне харчування

Незалежно від форми протікання, це важлива ланка успішного лікування. Тому всім хворим рекомендується (вона дозволяє усунути настільки болісні, характерні для недуги під назвою холецистит симптоми) дієта.

При даному захворюванні призначається стіл № 5. Особливої уваги заслуговує загострення холециститу.

Симптоми, виснажливі пацієнта, вимагають не тільки медикаментозного лікування, але і коригування раціону харчування:


 1. Під час нападу необхідно створити умови, максимально щадні травний тракт. Для цього протягом перших двох діб лікарі дозволяють хворому тільки пити рідину. Для цих цілей підходить мінеральна негазована вода, некислі ягідні і фруктові соки, розведені навпіл кип’яченою водою. Корисний хворому відвар шипшини.
 2. По мірі стихання больового дискомфорту пацієнта дозволяють перейти на вживання протертої їжі. Людині рекомендовані слизові каші, супи (рисові, вівсяні, манні), ягідні, фруктові (обов’язково солодкі) муси, киселі, желе. Проте вживати їжу слід у невеликих кількостях, щоб не спровокувати перевантаження травної системи. Дуже важливим є режим харчування. Їжу слід приймати тільки в певний час.
 3. Потім у раціон хворого включається нежирний сир, варена риба, парове м’ясо. Рекомендовані до вживання сухарики з білого хліба.
 4. Через 5-10 днів після нападу пацієнта обережно перекладають на дієтичний стіл № 5а.

Хворим слід чітко усвідомити, що холецистит — це дуже важка недуга. Дотримання правильного харчування дозволяє значно швидше позбутися від нього. Дієта спрямована на зниження кислотності і виділення жовчі.

Що таке хронічний холецистит

Фахівці, призначаючи пацієнтам правильне харчування, рекомендують наступне:

 1. Відмовитися від смаженої, надмірно жирної їжі.
 2. Будувати свій раціон на запечених, варених, тушкованих продуктах.
 3. Не приймати занадто гарячу або холодну їжу.
 4. Знизити вживання солодких і борошняних виробів.
 5. Їсти часто, але невеликими порціями.
 6. Строго дотримувати режим харчування — вживати їжу в один і той же час.
 7. Віддати перевагу рослинній і молочної їжі. Клітковина відмінно нормалізує процес дефекації і стимулює моторику. Молоко дозволяє відновити в організмі кислотно-лужний баланс.
 8. Міцний чай, каву не рекомендується вживати.
 9. Їсти яйця слід не більше 2-3 разів на тиждень. Жовток краще взагалі виключити.

Крім того, хворим необхідно вживати багато рідини. Продукти, що відрізняються високим вмістом жирів і холестерину, бажано повністю виключити зі свого харчування.

Источник: poradumo.com.ua

Що собою являє захворювання

Вже згадана патологія — це запалення жовчного міхура, яке протікає в хронічній формі і періодично рецидивує. Холецистит часто протікає спільно з панкреатитом, гастродуоденітом і ентероколіт.

Застої жовчі призводять до того, що в міхурі утворюються камені і виникає холецистит калькулезного типу.

Такі явища частіше спостерігаються у жінок, які переступили рубіж 40 років. Примітно, що патологія більш поширена в розвинених країнах, що пов’язано з особливим режимом харчування і спосіб життя населення.

Типи холециститу

Гастроентерологи класифікують патологію за кількома параметрами. Слід розглянути кожен з них більш детально:

 1. За наявністю або відсутністю в жовчному конкрементів: калькульозний і безкам’яний.
 2. За характером перебігу: латентний; рецидивний; рідко рецидивуючий.
 3. За ступенем тяжкості: легкий; середньої тяжкості і тяжкий.

Дискінезія жовчного шляху, в свою чергу, класифікується за кількома типами: гіпермоторному, гипомоторному, змішаного та відключеному.

Чому виникає патологія

Хронічний тип холециститу часто виникає на тлі гострої форми патології, але може формуватися і самостійно протягом тривалого періоду часу.

Факторами-провокаторами прийнято вважати інфекції, кишкову паличку, стрептококи, ентерококи і стафілококи.

Крім того, спровокувати захворювання може брюшнотифозная або паратифозна паличка. Є кілька основних джерел інфікування організму.

Вони такі:

 1. Запальні процеси в шлунково-кишковому тракті: дисбактеріоз, панкреатит, ентероколіт, апендицит.
 2. Запалення в органах дихання: синусит, тонзиліт або пародонтоз.
 3. Поразка статевих органів: простатит або аднексит.
 4. Запалення в сечостатевій системі: цистит, пієлонефрит.
 5. Захворювання печінки: гепатит, цироз.
 6. Наявність паразитів в жовчовивідних протоках: аскариди, лямблії.

Розглядається захворювання має характерний симптом, що виникає на самому початку його зародження — проблеми з відтоком жовчі.

Через її застоїв, у пацієнта виникають жовчнокам’яної патології, дискінезія жовчовивідної шляху — основні провісники хронічної форми холециститу.

Але не варто виключати розвиток і зворотних процесів: в зв’язку з наявним на хронічний холецистит, спостерігаються жовчні застої і освіту в жовчному міхурі конкрементів.

У формуванні хронічного холециститу велику роль відіграє харчування людини. У тому випадку, якщо пацієнт їсть багато їжі за один раз, харчується з великими перервами, переїдає перед сном, їсть багато жирних, гострих і солоних страв, у нього підвищується ризик розвитку зазначеного захворювання.

Крім того, у таких пацієнтів часто діагностується спазм сфінктера Одді і застійні явища.

Існують певні чинники, які можуть привести до загострення холециститу. Вони такі:

 1. Підвищений тиск в очеревині, що виникає на тлі малоактивного способу життя, вагітності, зайвої ваги, використання корсетів.
 2. Неправильний раціон харчування: смажені, жирні страви, вживання алкоголю, недостатня кількість клітковини.
 3. Тривала голодування.
 4. Дисфункція біліарного типу.
 5. Розлади нейроендокринної характеру.
 6. Перебування в постійному стресі і психоемоційний перенапруження.
 7. Неправильне будова біліарної зони.
 8. Проблеми в обміні речовин.
 9. Різка втрата ваги.
 10. Наявність патологій шлунково-кишкового тракту.
 11. Похилий вік.
 12. Погана спадковість.
 13. Тривале лікування деякими медикаментозними препаратами.

Хоч факторів і досить багато, хронічний тип патології, найчастіше, утворюється через неправильне харчування і при недотриманні спеціальної лікувальної дієти після нападу гострого холециститу.

Симптоми захворювання

Хронічна хвороба постійно чергується ремісіями і загостреннями. Примітно, що затихла патологія може раптово стати гострою, з усіма витікаючими з цього наслідками і ускладненнями.

Є певні симптоми і ехопрізнакі хронічного холециститу. Варто вивчити їх більш детально:

 1. Хворобливі відчуття в області правого підребер’я. Саме в цьому районі локалізується дискомфорт, викликаний холециститом. Біль може бути досить інтенсивної в фазі загострення патології. При ремісії вона носить помірний характер. Хворобливість часто іррадіює в поперек або область лопаток і виникає без видимих ​​на те причин. Тривалість неприємних відчуттів варіюється від години до доби, вони можуть періодично виникати і так само швидко зникати.
 2. Поява гіркою відрижки, гіркоти в ротовій порожнині. Особливо це актуально при перекус на голодний шлунок.
 3. Неправильне травлення часто супроводжує холециститу. Справа в тому, що жовч — це головний елемент, який відповідає за перетравлення їжі. У тому випадку, коли в дванадцятипалій кишці спостерігається її нестача, у людини виникають проблеми з шлунково-кишкового тракту: пронос, запор, здуття, блювота.
 4. Сильна сухість у роті вранці.
 5. Невелике підвищення температури, яке вказує на запальний процес, що протікає в організмі людини.
 6. Слабкість, втрата сил, відмова від прийому їжі.
 7. Зміна кольору шкіри, очей, сечі і калу. Шкіра і очі жовтіють, сеча стає темною, а кал знебарвлюється.

При розвитку дисфункції вегетативного типу, у пацієнта спостерігається тахікардія і гіпервентиляція, скачки артеріального тиску, перепади настрою, підвищена дратівливість, порушення сну, погане самопочуття, астенізація, відмова від фізичної праці.

Симптоми інтоксикації зустрічаються в 50% випадків загострення хронічного холециститу. Сюди можна віднести гіпертермію, сильний озноб, підвищене виділення поту, слабкість. Під час ремісії ознаки хронічного холециститу практично відсутні.

Як діагностують патологію

При зверненні пацієнта до медичного закладу лікарі повинні виконати ряд обстежень, які допоможуть виставити остаточний діагноз, вивчивши симптоми і лікування.

З цією метою проводяться такі заходи:

 1. Взяття аналізу крові для визначення наявності або відсутності в організмі запального процесу.
 2. Біохімія крові, за допомогою якої можна виявити рівень холестерину, трансамінази, білірубіну або білкової фракції.
 3. Аналіз на рівень цукру в крові, що проводиться при підозрі на цукровий діабет.
 4. Аналіз сечі для виявлення ниркової патології.
 5. Вивчення жовчі бактеріологічними методами.
 6. Аналіз на наявність в організмі лямбліозу.
 7. Вивчення калу на еластазу, щоб діагностувати панкреатит.

Крім лабораторних досліджень, пацієнт буде направлений на інструментальну діагностику. Вона полягає в проведенні таких процедур:

 1. Ультразвукове дослідження живота — метод, що дозволяє виявити патологічні зміни в стінках жовчного, наявність застійних процесів, загустение жовчі і конкременти.
 2. УЗД після спеціального сніданку, за допомогою якого можна виявити дискінезію жовчовивідних шляхів.
 3. Рентген черевної порожнини — процедура, що дозволяє виявити каменеутворення.
 4. Зондування дуоденального типу з одночасним посівом жовчі — методика, проводити яку дозволено тільки в тому випадку, якщо у пацієнта немає каменів в жовчному міхурі або протоках.
 5. Фіброзофагоастродуоденоскопія.
 6. Електрокардіограма, виконувана для того, щоб виявити патології серцево-судинної системи.
 7. Комп’ютерна томографія.

Варто врахувати, що без зазначених аналізів і обстежень лікар не може виставити остаточний діагноз і призначити адекватне лікування виявленого патологічного стану.

Як боротися з хронічним холециститом

Схема терапії холециститу залежить від того, на якій стадії знаходиться захворювання у конкретного пацієнта.

Холецистит хронічний лікується спеціальною дієтою, а ось на стадії загострення доведеться приймати певні медикаменти.

Медикаментозне лікування

Періоди загострення патології лікуються так само, як і гостра її форма. Терапія заснована на прийомі наступних лікарських препаратів:

 1. Антибіотики, що усувають запальні процеси по всьому організму.
 2. Ферменти — нормалізують процеси травлення: Мезим, Фестал, Креон.
 3. Нестероїдні протизапальні засоби і спазмолітики — борються із запаленням і усувають больові відчуття.
 4. Холеретики — препарати, які сприяють відтоку жовчі: Холосас, ліобіл, Аллохол.
 5. Постановка крапельниць з глюкозою або хлоридом натрію, що допомагають зняти інтоксикацію організму.

Якщо у пацієнта були виявлені конкременти в жовчному міхурі, то йому слід провести літоліз, що полягає в медикаментозному або інструментальному їх дробленні.

Фармакологічна дроблення здійснюють шляхом прийому дезоксіхоліевая і урсодезоксіхоліевой кислоти, а інструментальне — лазером, електрогідравлічним тиском або спеціальної ударною хвилею.

У тому випадку, коли каміння дуже багато, жовчні коліки виникають з належною регулярністю, конкременти досить великі, а жовчний міхур перероджується під впливом запального процесу, пацієнтові призначають порожнинну або ендоскопічну холецистектомію — видалення органу.

Сьогодні великою популярністю користується метод лапароскопії — оперативного втручання, яке проводиться під суворим контролем лікаря за спеціальним відеообладнання і з використанням інструменту, що вводиться в живіт крізь маленький отвір.

У такої операції є істотні плюси: відсутність шрамів і швидкий відновлювальний період.

Спеціальне харчування

Розглядається захворювання вимагає суворого дотримання дієти навіть в періоди свого тимчасового затихання.

Варто докладніше вивчити основні особливості дієтичного раціону при холециститі:

 1. Перші кілька днів після загострення лікарі рекомендують повністю відмовитися від вживання їжі. В цей час дозволено пити трав’яні чаї, воду без газу, чай з лимоном без додавання цукру. Через деякий час, можна їсти суп, кашу, висівки, дієтичні сорти м’яса і риби, сир і киселі.
 2. Їжу потрібно вживати не рідше 5 разів на день, але маленькими порціями.
 3. У раціоні повинні бути присутніми тільки рослинні жири.
 4. Перевагу слід віддавати молочним продуктам, фруктам і овочам.

Крім того, в список дозволених продуктів входять всі варені, печені і пропарені страви. Якщо в жовчному міхурі немає каменів, то пацієнту дозволено їсти по 1 яйцю в день.

Є певний список продуктів, від яких пацієнту доведеться тимчасово або ж назавжди відмовитися: редиска, цибуля, ріпа, часник, консерви, бобові, копченості, гриби, жирні продукти, міцний чай, здоба і різні алкогольні напої.

Якщо людина не буде дотримуватися зазначених правил, то це може привести до небезпечних ускладнень хронічної патології, часті її рецидивам і поширенню запальних процесів на сусідні органи, що знаходяться в черевній порожнині.

Лікування народною медициною

Відразу слід уточнити, що рецепти народної медицини можна використовувати тільки після консультації з кваліфікованим фахівцем.

Самолікування в даному випадку заборонено, бо воно може тільки погіршити ситуацію. Крім того, народна медицина не повинна стати альтернативою медикаментозних препаратів — терапія повинна проводитися в комплексі.

Трави і всілякі компоненти можна використовувати як в зборах або настоях, так і окремо.

В даний час цілителі пропонують великий вибір рецептів лікування хронічного холециститу, тому лікар завжди може допомогти підібрати оптимальний варіант терапії для конкретного пацієнта.

До найпопулярніших рецептами можна віднести наступні збори і відвари:

 1. Чистий Горобиновий сік, який слід пити по півсклянки кілька разів на день, перед прийомом їжі.
 2. Подорожник. Потрібно подрібнити вказане рослина, відокремити столову ложку, залити 250 мілілітрах окропу, дати настоятися близько 20 хвилин і пити протягом всього дня.
 3. Овес. За допомогою вівсяних пластівців можна усунути запалення і позбутися від патологій шлунково-кишкового тракту. Цілющими властивостями володіє крупа, борошно, цільні зерна, паростки і солома.

Потрібно залити 0,5 кілограма зерен гарячою водою, почекати близько півгодини і процідити. Вживати по 0,5 склянки за 3-4 рази в день.

Крім того, можна приготувати кисіль з вівса. Для цього слід взяти 250 грам крупи, залити її 1 літром окропу і 1 літром молока, закип’ятити і влити в масу 3 ложки меду. Кисіль рекомендується пити по 4-5 разів на добу.

 1. Буряк відварюють до кашкоподібної консистенції і їдять по 2 ложки перед їжею.
 2. П’ють капустяний сік по 0,5 склянки на голодний шлунок.
 3. Подрібнюють 250 грам хрону, додають його в літр окропу, залишають на добу в холоді, потім зціджують і доводять до кімнатної температури. П’ють по 3 рази на день, по 1 столовій ложці.

Не варто забувати про те, що всі зазначені рецепти народної медицини дозволено використовувати тільки в тому випадку, якщо інструментально підтверджено відсутність в жовчному міхурі або протоках конкрементів.

При розвитку нестерпним хворобливості, фахівці рекомендують випробувати такі поради:

 1. Випити антипірин, зробити клізму з ромашки, полежати в теплій ванні.
 2. Перебуваючи в горизонтальному положенні, покласти на правий бік теплу грілку або пляшку з водою.
 3. Зробити настій з 3 ложок оливкової олії, ложки ментолу і 30 грам коньяку, і пити його кожні 3-4 години.

При діагностуванні КАЛЬКУЛЬОЗНИМ форми холециститу, полегшити симптоматику можна за допомогою наступних рецептів:

 1. Настій з кукурудзяних стовпчиків і рилець: столову ложку сировини залити склянкою окропу, дати настоятися в темному місці і пити по ложці через 3-4 години.
 2. Подрібнити подорожник, відокремити 2 ложки трави і залити склянкою окропу. Починати пити протягом всього дня при перших же симптомах патології.
 3. Звичайну материнку застосовують в якості чаю, шляхом заварювання чайної ложки зілля на 1 склянку води. Використовувати перед кожним прийомом їжі.
 4. Щодня, на голодний шлунок, пити по півсклянки розсолу квашеної капусти. Курс лікування продовжувати близько 2 місяців.
 5. Справитися з конкрементами допоможе звичайний зелений чай.
 6. Настій з березового листя: 3 ложки сировини заливають окропом, настоюють і п’ють щодня по 50 мілілітрів.
 7. Столову ложку висушеного кореня кульбаби заливають 0,5 літрами води, проварюють на слабкому вогні і п’ють по 0,5 склянки перед їдою.
 8. Взяти в рівній кількості полин і хвощ, заварити їх замість чаю і приймати вранці і ввечері.

Найголовніше — не займатися самолікуванням, а вчасно консультуватися з медичними працівниками і проходити повне обстеження організму.

Ускладнення патологічного стану

Якщо пацієнт проігнорує перші тривожні симптоми і не звернеться за медичною допомогою, у нього можуть розвинутися небезпечні для здоров’я і життя наслідки. Варто розглянути їх більш детально:

 1. Жовчний свищ.
 2. Гострий панкреатит.
 3. Гепатит різної етіології.
 4. Холангит.
 5. Перитоніт — найнебезпечніше ускладнення, яке характеризується запальним процесом в черевній порожнині, який виникає на тлі прориву жовчних проток і міхура.
 6. Абсцес гнійного характеру, який може поширитися на печінку.

В період реабілітації після терапії холециститу, пацієнт повинен буде приймати прописані медикаментозні препарати, дотримуватися певного розкладу дня і дотримуватися спеціальне лікувальне харчування.

Якщо дотримуватися всіх зазначених рад, то ризик появи ускладнень значно знижується.

Як уникнути загострення хронічного холециститу

Для того щоб запобігти розвитку даної патології, потрібно дотримуватися деяких правил. Вони такі:

 1. Правильно харчуватися: не менше 4 разів на день, без переїдання і вживання заборонених продуктів.
 2. Приділяти увагу фізичним вправам: біг, велосипед, плавання.
 3. Своєчасно лікувати хронічні патології і боротися з гельмінтами.

Кількість пацієнтів з хронічним холециститом щодня збільшується. У зв’язку з тим, що діагностувати патологію в домашніх умовах неможливо, фахівці рекомендують звертатися за медичною допомогою при перших же тривожних сигналах власного організму.
Источник: healthday.in.ua

Процедуры и операции Средняя цена
Гастроэнтерология / Диагностика в гастроэнтерологии / УЗИ в гастроэнтерологии от 170 р. 1005 адресов
Гастроэнтерология / Диагностика в гастроэнтерологии / УЗИ в гастроэнтерологии от 300 р. 766 адресов
Гастроэнтерология / Консультации в гастроэнтерологии от 563 р. 602 адреса
Гастроэнтерология / Операции на желчном пузыре / Удаление желчного пузыря 57895 р. 119 адресов
Гастроэнтерология / Операции на желчном пузыре / Удаление желчного пузыря 47912 р. 98 адресов
Гастроэнтерология / Операции на желчном пузыре / Удаление камней из желчного пузыря и протоков 19858 р. 50 адресов
Гастроэнтерология / Операции на желчном пузыре / Удаление камней из желчного пузыря и протоков 35184 р. 26 адресов
Гастроэнтерология / Операции на желчном пузыре / Удаление желчного пузыря 75611 р. 20 адресов
Гастроэнтерология / Диагностика в гастроэнтерологии / Рентгенография в гастроэнтерологии от 1000 р. 13 адресов
Гастроэнтерология / Операции на желчном пузыре / Удаление камней из желчного пузыря и протоков 17477 р. 13 адресов

Источник: www.KrasotaiMedicina.ru


You May Also Like

About the Author: admind

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Adblock
detector